herb LUKS Skrzyszów
Błękitni Tarnów   LUKS Skrzyszów

2009-10-04, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

Stawką tego spotkania były nie tylko trzy punkty, ale również fotel lidera. Zawodnicy nie zawiedli i pewnie pokonali Błękitnych Tarnów w stosunku 0:4 (0:2)

Mecz jak w poprzednich 9 kolejkach rozpoczął się od ataków Skrzyszowian, którzy od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę na boisku. Pierwszą bramkę LUKS zdobył w 14 minucie spotkania - w środku pola piłkę przechwycił Smoła, zagrał prostopadle do wychodzącego Rzepeckiego, który posłał piłkę w pole karne do Więcka, ale ten nie zdołał trafićw bramkę - przytomnie zachował się J. Proszowski i z najbliższej odległości trafił do siatki! Trzy minuty później po strzale głową Więcka mogło być 0:2, jednak bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Minutę później piłka uderzona przez Budzika wpadła do bramki - arbiter boczny dopatrzył się jednak spalonego...

Jedyną groźną akcję w tej części spotkania gospodarze przeprowadzili w 31 minucie. Napastnik Błękitnych dorzucił piłkę w pole karne, jednak nie trafił w nią czysto i od kapitulacji Zaworskiego uratowała poprzeczka!

Tuż przed przerwą LUKS podwyższył prowadzenie. Lis zagrał prostopadłą piłkę do J. Proszowskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam - ze stoickim spokojem przerzucił futbolówkę nad bramkarzem - nie pozostało mu nic jak podnieść rękę w geście triumfu!

W drugiej połowie zaraz po wznowieniu dośrodkowanie Budzika mogło zaskoczyć goalkeepera gospodarzy, jednak piłka trafiła w słupek. Przez blisko 30 minut zawodnicy nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki - akcje były rwane, podania niedokładne, zabrakło wykończenia - LUKS przebudził się dopiero w 78 minucie. W tej sytuacji bardzo dobrze Lis obsłużył podaniem M. Proszowskiego, ten zagrał w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się J. Proszowski i strzałem po ziemi od słupka trafił po raz trzeci!

Gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie znakomitą akcję rozegrała trójka zawodników ze Skrzyszowa (Kulesa - Szarot - J. Proszowski), którzy rozklepali obronę Błękitnych, a ten ostatni ponownie wykorzystał sytuację sam na sam i zdobył swoją czwartą bramkę!