herb LUKS Skrzyszów
Metal Tarnów   LUKS Skrzyszów

2009-08-15, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

LUKS Skrzyszów w meczu rozpoczynającym 2 kolejkę pokonał na wyjeździe Metal Tarnów 3:1(1:0)

Mecz ten nie był może jakimś porywającym widowiskiem, gra z obu stron była bardzo chaotyczna ale na brak emocji kibice narzekać nie mogli.

W pierwszej połowie inicjatywę na boisku przejęli piłkarze ze Skrzyszowa, którzy raz po raz groźnie atakowali skrzydłami, jednak za każdym razem czegoś brakowało, jak nie ostatniego podania, to wykończenia akcji celnym strzałem. Wyjątkiem była akcja, w której Kabana został sfaulowany w polu karnym, sędzia bez wahania podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Więckowski. Piłkarze Metalu ograniczali się do przeprowadzania kontr, żadna z nich nie przyniosła jednak rezultatu.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, ich ataki były coraz groźniejsze a piłkarze gości zaczęli popełniać błędy w obronie. Właśnie po jednym z takich błędów drużyna Metalu strzeliła wyrównującego gola. Po zdobyciu bramki gra gospodarzy nieco siadła. Piłkarze Skrzyszowa chcący za wszelką cenę wygrać to spotkanie rzucili się do ataków, co zaowocowało kolejnym rzutem karnym, którego tym razem na gola zamienił go Kabana.
Trzecią bramkę dla Skrzyszowa zdobył Damian Budzik, który w sytuacji „sam na sam” nie dał najmniejszych szans bramkarzowi i zapewnił spokojną końcówkę swojemu zespołowi.
Przy prowadzeniu 3:1 ten sam zawodnik mógł jeszcze podwyższyć wynik ale tym razem bramkarz wyszedł zwycięsko z niemalże identycznej sytuacji jak przy trzecim golu. Swoje sytuacje w końcówce mieli także gospodarze ale nie przyniosły one rezultatu, w jednej z nich pika po przepięknym strzale Michała Foltaka (dawniej zawodnik LKS Ładna) zza pola karnego trafiła w poprzeczkę tuż przy „okienku” bramki.